Görme Engelliler

Tarihçe

Faik Reşit Unat Ortaokulu Tarihçesi

Faik Reşit Unat OrtaokuluOkulumuz 1968 yılında Ankara Öğretmenevleri Kooperatifine ait bir arsanın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından istimlâkı sonucu, üzerinde 18 sınıflı, toplantı salonlu bir okulun inşa edilmesi ile gerçekleştirilmiştir. Zamanın İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ali YALKIN’ın öğretmeni olması nedeniyle ünlü Tarihçi, Prof.Faik Reşit UNAT’ın adı verilmiştir. İlk Müdürü Namık AYAS’tır.

Okulun açıldığı ilk yıllar normal öğretim yapılmışsa da kısa sürede çevrenin gelişmesi sonucu öğrenci sayısı artmış ve birkaç yıl sonunda ikili öğretime geçilmiştir.

Okul hızla gelişen çevrenin ihtiyacına karşılık veremeyince 1982 yılında okula 12 derslik, 1986 yılında ise 6 derslik daha ilave edilmiştir.1995 yılında yapılan ek binayla birlikte derslik sayısı 39’a çıkarılmış, okulumuz ek binanın yapımıyla ayrıca 1 kapalı Spor Salonu, 1 Konferans Salonu, 1 Kütüphaneye daha kavuşmuştur.

2004 yılında ikili öğretimden normal öğretime geçilmiştir. Halen okulumuzda 39 derslik, 1 Fen Laboratuarı, 3 Bilişim Teknolojisi Laboratuarı, 2 Rehberlik odası, 2 İş Atölyesi, 1 Konferans Salonu, 1 Kütüphane, 1 Spor Salonu, 1 Büro, 1 Arşiv, 1 OÇEM Sınıfı, 1 Alt Özel Sınıfı, 3 İdari Oda,2 Öğretmenler odası mevcuttur.

Okulumuz 1968’den günümüze kadar binlerce genç beyine yol gösterici olmuş, olmaya da devam etmektedir.Faik Reşit Unat OrtaokuluFaik Reşit Unat OrtaokuluFaik Reşit Unat Ortaokulu